Sposób na Alcybiadesa, czyli jak przyspieszyć stronę internetową w 5 krokach!

  • Strona główna
  • Blog
  • Sposób na Alcybiadesa, czyli jak przyspieszyć stronę internetową w 5 krokach!

"Co zrobić, aby moja strona internetowa ładowała się szybciej?" - wielokrotnie słyszałem takie pytanie, postanowiłem więc zebrać w pigułce najważniejsze sposoby na przyspieszenie stron internetowych!  


Sprawny dostęp do strony internetowej wpływa na pozytywny odbiór osobisty / firmowy na wielu płaszczyznach. Dzięki temu Twój przekaz jest bardziej wiarygodny, odbiorca strony nie jest sfrustrowany oczekiwaniem na załadowanie strony i łatwiej uzyskać konwersję biznesową oraz zrealizować zaplanowane cele marketingowe.

1. Usługa hostingowa

Miejsce hostowania Twojej strony internetowej ma znaczenie fundamentalne i stanowi jej najważniejsze podłoże technologiczne.

Co możesz poprawić?

2. Wybór Systemu CMS

System zarządzania treścią jest organizmem, który odpowiadać będzie za sprawność działania Twojej strony internetowej i wygodę jej obsługi przez cały okres jej funkcjonowania.

Na co zwrócić uwagę?

Objawy niewydajnego systemu CMS

3. Zasoby graficzne

Skuteczne zadbanie o odpowiednią jakość i rozmiar plików składających się na szatę graficzną Twojej strony internetowej ma bezpośredni wpływ na jej szybkość.

Na co zwrócić uwagę?

4. Zaplecze techniczne systemu CMS

Zadbanie o poszczególne elementy wydajnościowe pozwoli Tobie pozytywnie wpłynąć na całość systemu Twojej strony internetowej.

Elementy wydajnościowe systemu

5. Architektura treści

Odpowiednio zaplanowana struktura Twojej strony internetowej wpłynie nie tylko na lepszą wygodę użytkowników, ale ograniczy również nadmierną wielkość poszczególnych podstron.

Na co zwrócić uwagę?

Przydatne linki


Skuteczna kompresja plików graficznych online:

Analiza wydajności stron internetowych:

Życzę udanych optymalizacji technicznych i skutecznego przyspieszania stron internetowych.

Kamil Żurek